חיפוש

הגשת כתבי יד

בפרדס הוצאה לאור נשמח לקבל כתבי יד מקוריים, חדשניים ומעניינים בשלושה תחומים עיקריים: פרוזה, שירה ועיון. אם ברצונכם לשלוח כתב יד לעיון אנא קראו את ההנחיות הבאות:

בעמוד הראשון של כתב היד יש לציין את שם המחבר/ת, כתובת מלאה, מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני. יש לשלוח את כתב היד בקובץ וורד אחד (נא לא לשלוח כל פרק בנפרד), מומלץ בגופן דוד (david), גודל 12 וברווח של 1.5 לפחות. נא לצרף לכתב היד מכתב נלווה המפרט תיאור קצר של העלילה, פריטים ביוגרפיים אודות המחבר/ת ובמידה ויש, חוות דעת חיצוניות על כתב היד או על פרסומים קודמים. מחברים מתחת לגיל 17 נדרשים לצרף הסכמה הורית על גב כתב היד.

פרדס הוצאה לאור איננה מקבלת לעיון ספרי ילדים.

תשלום:

עלות דמי הטיפול בכתב היד היא 100 ש"ח. במידה וכתב היד יתקבל לפרסום יושב הסכום למחבר/ת. את דמי הטיפול ניתן לשלם בהמחאה בדואר (לפקודת פרדס הוצאה לאור בע"מ) או בכרטיס אשראי. אם ברצונך לשלם בכרטיס אשראי אנא ציין/י זאת במכתבך וניצור עמך קשר טלפוני.

תשובה תשלח לאחר שכתב היד ייבדק על ידי הלקטורים שלנו. לצערנו, לא נוכל לנמק את החלטתנו.

את כתבי היד יש לשלוח בדואר אלקטרוני אל:

זהר אפרון,
אחראית מערכת
zohar@pardes.co.il

או בדואר:

פרדס הוצאה לאור
ת"ד 33709
חיפה
3133602

*ההוצאה אינה מחזירה כתבי יד שנשלחו בדואר אלא אם צורפה אליהם מעטפה מבויילת.

ספרי עיון

פרדס הוצאה לאור מתמחה בפרסום מדעי של ספרי עיון מקוריים (מונוגרפיות, קבצי מאמרים וספרי מבואות) בתחומים מגוונים: חינוך, מגדר, מדע המדינה, יחסים בינלאומיים, סוציולוגיה, כלכלה, אנתרופולוגיה, היסטוריה, אדריכלות, תכנון, איכות סביבה, משפטים, יהדות ופילוסופיה.

להוצאה ועדה אקדמית המורכבת ממומחים/יות מתחומים שונים המייעצים בתהליך בחירת ספרי עיון לפרסום ומלווים את עבודת העריכה והתרגום. חברי הוועדה הם: דר' שרי אהרוני (מדיניות ציבורית, פמיניזם); דר' נורה בונה (בלשנות); דר' איילת בן־ישי (ספרות אנגלית ותיאוריה פוסט־קולוניאלית); פרופ' דוד לוי־פאור (מדיניות ציבורית); פרופ' עמוס מוריס־רייך (היסטוריה ותרבות גרמנית); דר' עמליה סער (אנתרופולוגיה, פמיניזם, לימודי מזה"ת); דר' רות פרסר (לימודי תרבות, מגדר ותיאוריה קווירית); דר' שחר רהב (סין ומזרח אסיה); דר' צור שלו (היסטוריה של אירופה בראשית העת החדשה).

תהליך ההוצאה של ספרות עיון כולל הליך שיפוט מדעי חיצוני על פי המלצת הוועדה האקדמית של ההוצאה, עריכה מדעית, עריכה לשונית ושיווק לספריות ומכוני מחקר בישראל ובעולם. אנו מתעניינים במיוחד בפרסום חיבורים, מחקרים איכותיים או קבצי מאמרים משלושה סוגים:

  • חיבורים המבקשים להנגיש גופי ידע אקדמי לקהל רחב (צעירים, סטודנטים או גימלאים) בתחומים מגוונים.
  • ספרי מבואות להוראה אקדמית בעברית.
  • חיבורים בעלי ערך חברתי ופוליטי שאינם מתקבלים לפרסום בהוצאות ספרים מסחריות ובמיוחד חיבורים שעניינם פמיניזם ומגדר, אקולוגיה, אי־שוויון, יחסי רוב־מיעוט וכתיבה ביקורתית על החברה הישראלית והסכסוך הישראלי־ערבי.

הנחיות כלליות

בעמוד הראשון של כתב היד יש לציין את שם המחבר/ת, כתובת מלאה, מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני.

יש לצרף לכתב היד מכתב נלווה המפרט תיאור קצר של כתב היד, פריטים ביוגרפיים אודות המחבר/ת וחוות דעת חיצוניות על כתב היד או על פרסומים קודמים. במכתב המלווה יש לציין את סוג המחקר שעליו מתבסס כתב היד (עבודת דוקטור, מאמרים מכנס, מקראה לשיעור, מחקר ראשוני, תרגום משפה זרה), את תרומתו האקדמית או הציבורית ואת קהל היעד המרכזי של הספר.

 להנחיות מפורטות

 מידע על שירותי הוצאה לאור נוספים ניתן למצוא כאן.

כתבי יד מוגמרים או הצעות לכתבי יד יש לשלוח בדואר אלקטרוני אל:

זהר אפרון,
אחראית מערכת
zohar@pardes.co.il

 

ספרי פרוזה

כתבי יד בתחום הפרוזה (רומנים או קבצי סיפורים) יש לשלוח בדואר אלקטרוני או על גב תקליטור בקובץ Word. על כתב היד להיות נוח לקריאה — מומלץ בגופן דוד (david), גודל 12 וברווח של 1.5 לפחות. בעמוד הראשון של כתב היד יש לציין את שם המחבר/ת, כתובת מלאה, מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני. נא לצרף לכתב היד מכתב נלווה המפרט תיאור קצר של העלילה, פריטים ביוגרפיים אודות המחבר/ת ובמידה ויש, חוות דעת חיצוניות על כתב היד או על פרסומים קודמים. מחברים מתחת לגיל 17 נדרשים לצרף הסכמה הורית על גב כתב היד.

כתבי יד המגיעים להוצאה נקלטים במערכת ונשלחים לעיון על ידי לקטור פנימי או חיצוני.

שימו לב כי פרדס הוצאה לאור איננה מקבלת לעיון ספרי ילדים.

כתבי יד יש לשלוח בדואר אלקטרוני אל:

זהר אפרון,
אחראית מערכת
zohar@pardes.co.il

או בדואר:

פרדס הוצאה לאור
ת"ד 33709
חיפה
3133602

*ההוצאה אינה מחזירה כתבי יד שנשלחו בדואר אלא אם צורפה אליהם מעטפה מבויילת.

 

ספרי שירה

על פי רוב, איננו מקבלים לפרסום ספרי שירה שלא עברו תחת ידיו של עורך ספרותי מוכר. אנו ממליצים למשוררות/ים לעמוד בקשר עם עורך/ת על מנת לקבל חוות דעת מוקדמת בטרם שליחת כתב היד. במקרים מסויימים נוכל לייעץ ולהפנות לעריכה ספרותית חיצונית.

בעמוד הראשון של כתב היד יש לציין את שם המחבר/ת, כתובת מלאה, מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני. רצוי לצרף לכתב היד מכתב נלווה המפרט תיאור קצר של כתב היד, פריטים ביוגרפיים אודות המחבר/ת וחוות דעת חיצוניות על כתב היד או על פרסומים קודמים.

קבצי שירה מקוריים יש לשלוח בדואר אלקטרוני אל:

זהר אפרון,
אחראית מערכת
zohar@pardes.co.il

או בדואר:

פרדס הוצאה לאור
ת"ד 33709
חיפה
3133602