נא להמתין...
הספר נוסף לעגלת הקניות שלך
המשך קנייה מעבר לעגלה

הגשת כתבי יד

בפרדס הוצאה לאור נשמח לקבל כתבי יד מקוריים, חדשניים ומעניינים בשלושה תחומים עיקריים: פרוזה, שירה ועיון. אם ברצונכם לשלוח כתב יד לעיון, אנא מלאו אחר הנחיות אלה:

בעמוד הראשון של כתב היד יש לציין את שם המחבר/ת, כתובת מלאה, מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני. יש לשלוח את כתב היד בקובץ וורד אחד (נא לא לשלוח כל פרק בנפרד), מומלץ בגופן דוד (david) גודל 12 וברווח של 1.5 לפחות. נא לצרף לכתב היד מכתב נלווה הכולל תיאור קצר של העלילה, פרטים ביוגרפיים על אודות המחבר/ת ואם יש – גם חוות דעת חיצוניות על כתב היד או על פרסומים קודמים. מחברים מתחת לגיל 17 נדרשים לצרף הסכמה של ההורים.

פרדס הוצאה לאור איננה מקבלת לעיון ספרי ילדים.

תשלום:

עלות דמי הטיפול בכתב היד היא 100 ש"ח. אם כתב היד יתקבל לפרסום – יושב הסכום למחבר/ת. את דמי הטיפול ניתן לשלם בהמחאה שתישלח בדואר (לפקודת פרדס הוצאה לאור בע"מ) או בהעברה בנקאית. אם ברצונך לשלם בהעברה בנקאית נא לציין זאת במכתב ופרטים ישלחו אליכם.

תשובה תישלח לאחר שכתב היד ייבדק על ידי הלקטורים שלנו. לצערנו, אין באפשרותנו לנמק את החלטתנו.

נא למלא את הטופס ולהגיש קובץ כתב היד בקישור הבא:

https://wkf.ms/3qgJuS5

שאלות ובירורים יש לשלוח בדואר אלקטרוני אל:
זהר אפרון,
אחראית מערכת
zohar@pardes.co.il

 

 

ספרי עיון

פרדס הוצאה לאור מתמחה בפרסום מדעי של ספרי עיון מקוריים (מונוגרפיות, קובצי מאמרים וספרי מבואות) בתחומים מגוונים: חינוך, מגדר, מדע המדינה, יחסים בינלאומיים, סוציולוגיה, כלכלה, אנתרופולוגיה, היסטוריה, אדריכלות, תכנון, איכות הסביבה, משפטים, יהדות ופילוסופיה.

להוצאה ועדה אקדמית המורכבת ממומחים ומומחיות מתחומים שונים, המייעצים בתהליך בחירת ספרי עיון לפרסום ומלווים את עבודת העריכה והתרגום. חברי הוועדה הם: ד"ר שרי אהרוני (מדיניות ציבורית, פמיניזם); ד"ר נורה בונה (בלשנות); ד"ר איילת בן־ישי (ספרות אנגלית ותיאוריה פוסט־קולוניאלית); פרופ' דוד לוי־פאור (מדיניות ציבורית); פרופ' עמוס מוריס־רייך (היסטוריה ותרבות גרמנית); ד"ר עמליה סער (אנתרופולוגיה, פמיניזם, לימודי מזה"ת); ד"ר רות פרסר (לימודי תרבות, מגדר ותיאוריה קווירית); ד"ר שחר רהב (סין ומזרח אסיה); ד"ר צור שלו (היסטוריה של אירופה בראשית העת החדשה).

תהליך ההוצאה לאור של ספרות עיון כולל בדיקה מדעית חיצונית, על פי המלצת הוועדה האקדמית של ההוצאה, עריכה מדעית, עריכה לשונית ושיווק לספריות ולמכוני מחקר בישראל ובעולם. אנו מעוניינים במיוחד בפרסום חיבורים, מחקרים איכותיים או קובצי מאמרים משלושה סוגים:

  • חיבורים המגישים ידע אקדמי בשפה מותאמת לקהל הרחב (ובכללו צעירים, סטודנטים, גמלאים) בתחומים מגוונים.
  • ספרי מבואות ללימוד מקצועות אקדמיים בעברית
  • חיבורים בעלי ערך חברתי ופוליטי שאינם מתקבלים לפרסום בהוצאות ספרים מסחריות ובמיוחד חיבורים שעניינם פמיניזם ומגדר, אקולוגיה, אי־שוויון חברתי, יחסי רוב־מיעוט וכתיבה ביקורתית על החברה הישראלית ועל הסכסוך הישראלי־ערבי.

הנחיות כלליות

בעמוד הראשון של כתב היד יש לציין את שם המחבר/ת, כתובת מלאה, מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני.

יש לצרף לכתב היד מכתב נלווה הכולל תיאור קצר של כתב היד, פרטים ביוגרפיים על אודות המחבר/ת וחוות דעת חיצוניות על כתב היד או על פרסומים קודמים, אם יש. כמו כן יש לציין את סוג המחקר או החומר שעליו מתבסס כתב היד (עבודת דוקטורט, מאמרים מכינוס מקצועי או מדעי, מקראה לשיעור, מחקר ראשוני, תרגום משפה זרה), את תרומתו האקדמית או הציבורית ומיהו קהל היעד המרכזי של הספר.

להנחיות מפורטות

נא למלא את הטופס ולהגיש קובץ כתב היד בקישור הבא:

https://wkf.ms/3qgJuS5

שאלות ובירורים יש לשלוח בדואר אלקטרוני אל זהר אפרון, אחראית מערכת, zohar@pardes.co.il

 

 

ספרי פרוזה

כתבי יד בתחום הפרוזה (רומנים או קובצי סיפורים) יש לשלוח בדואר אלקטרוני או בתקליטור בקובץ Word. על כתב היד להיות נוח לקריאה — מומלץ בגופן דוד (david) בגודל 12 וברווח של 1.5 לפחות. בעמוד הראשון של כתב היד יש לציין את שם המחבר/ת, כתובת מלאה, מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני. נא לצרף לכתב היד מכתב נלווה הכולל תיאור קצר של העלילה, פרטים ביוגרפיים על אודות המחבר/ת ואם יש – חוות דעת חיצוניות על כתב היד או על פרסומים קודמים. מחברים מתחת לגיל 17 נדרשים לצרף הסכמה של ההורים.

כתבי יד המגיעים להוצאה נקלטים במערכת ונשלחים לעיון של לקטור פנימי או חיצוני.

שימו לב כי פרדס הוצאה לאור איננה מקבלת לעיון ספרי ילדים.

נא למלא את הטופס ולהגיש קובץ כתב היד בקישור הבא:

https://wkf.ms/3qgJuS5

שאלות ובירורים יש לשלוח בדואר אלקטרוני אל זהר אפרון, אחראית מערכת, zohar@pardes.co.il

 

ספרי שירה

על פי רוב איננו מקבלים לפרסום ספרי שירה שלא עברו תחת ידיו של עורך ספרותי מוכר. אנו ממליצים לפנות לעורך ספרותי לקבלת חוות דעת מקצועית מוקדמת בטרם שליחת כתב היד אלינו. במקרים מסוימים אנו עשויים לייעץ ולהפנות לעריכה ספרותית חיצונית.

בעמוד הראשון של כתב היד יש לציין את שם המחבר/ת, כתובת מלאה, מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני. רצוי לצרף לכתב היד מכתב נלווה הכולל תיאור קצר של כתב היד, פרטים ביוגרפיים על אודות המחבר/ת וחוות דעת חיצוניות על כתב היד או על פרסומים קודמים, אם יש.

 

נא למלא את הטופס ולהגיש קובץ כתב היד בקישור הבא:

https://wkf.ms/3qgJuS5

שאלות ובירורים יש לשלוח בדואר אלקטרוני אל: זהר אפרון, אחראית מערכת, zohar@pardes.co.il

בחזרה לראש העמוד
Additionally, paste this code immediately after the opening tag: